Mikroczip

 

czip
CO TO JEST?
Mikroczip jest elektronicznym układem zawierającym kilkunastocyfrowy numer identyfikacyjny. Każdy mikroczip jest wszczepiany pod skórę psa w okolicy karku. Zabieg jest podobny do zastrzyku i trwa krótko. Czipowaniu może być poddane każde zwierzę, bez względu na wiek. Dzięki temu, po zeskanowaniu numeru czytnikiem można dokonać identyfikacji zwierzęcia w dowolnym miejscu na świecie.  W naszej przychodni istnieje możliwość wszczepienia mikroczipu i zarejestrowania zwierzęcia w biurze identyfikacji zwierząt.

 

 

W JAKIM CELU WSZCZEPIA SIĘ MIKROCZIP?
Wszczepienie mikroczipu jest niezbędne, jeśli chcą Państwo wyjechać ze swoim pupilem poza granice naszego kraju. Jest to związane z identyfikacją zwierząt przeprowadzaną na granicach międzynarodowych, jak również w każdym państwie, w przypadku kontroli przez policję lub służby weterynaryjne.
Dodatkową korzyścią, jest możliwość identyfikacji zwierząt na podstawie mikroczipu, w każdej lecznicy i schronisku, posiadającym czytnik mikroczipów, w naszym kraju. Jest to przydatne jeśli zwierzę zgubi się i trafi do jednego z tych miejsc. Dzięki odczytaniu numeru mikroczipu, personel lecznicy lub schroniska powiadamia biuro identyfikacji o odnalezieniu zwierzęcia, a biuro kontaktuje się bezpośrednio z Państwem. W ten sposób pies szczęśliwie może wrócić do właścicieli i nie trafi w obce ręce.

JAK TO ZROBIĆ?
Aby wszczepić mikroczip u zwierzaka, wystarczy przyprowadzić go do przychodni i przynieść ze sobą dowód tożsamości. My zajmiemy się resztą. Wszczepimy czip, wypełnimy niezbędne formularze i prześlemy je do biura identyfikacji zwierząt.

DLACZEGO W NASZEJ PRZYCHODNI?
Nasza przychodnia współpracuje z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, które prowadzi najstarszą, największą i najbardziej zaawansowaną technicznie bazę danych zwierząt oznakowanych w Polsce. Rejestracja zwierzęcia, w tak dużej bazie danych, umożliwia jego szybkie odnalezienie w przypadku zaginięcia i bezproblemową identyfikację w całym kraju. Dodatkowo mogą Państwo na bieżąco mieć wgląd w dane swoje oraz swojego pupila i jeżeli zajdzie taka potrzeba, zmienić je, rejestrując się na stronie internetowej www.identyfikacja.pl